Zaznacz stronę

Człowiek średnio przesypia aż ⅓ swojego życia, dlatego warto spędzać ten czas na podłożu, które będzie dbać o nasze zdrowie. Niestety wiele osób wciąż decyduje się na wersalkę, która stanowi niezwykle ekonomiczne rozwiązanie, jednak czy na pewno zapewni nam komfortowy wypoczynek? Drugim najczęstszym wyborem jest łóżko wyposażone  materac. Na co warto postawić?

Dlaczego odpowiedni sen jest tak ważny?

Sen stanowi bardzo ważną potrzebę fizjologiczną w organizmie każdego człowieka. To właśnie wtedy odbywa się regeneracja niezbędna do prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia. Odpowiednio długi i wartościowy wypoczynek odpowiada także za naszą prawidłową odporność, kondycję fizyczną i psychiczną, a także metabolizm. Z tego powodu każda sypialnia powinna być wyposażona w dobrej jakości podłoże do spania. Jednak który produkt będzie w tej roli lepszy – wersalka czy materac?

Wersalka – czy zapewni nam zdrowy wypoczynek?

Wersalka jest meblem, który znaleźć się może zarówno w salonie, jak i sypialni. Jej składana konstrukcja umożliwia bezproblemowe urządzenie małego pomieszczenia, gdyż nie zajmie dużo miejsca. Jednak czy na pewno powinniśmy korzystać z niej do spania? Okazuje się, że używanie w tym celu wersalki na dłuższą metę może w negatywny sposób wpłynąć na zdrowie i jakość snu. Wszystko poprzez nieprawidłowe podparcie kręgosłupa, a także niehigieniczne warunki. Odkryta za dnia powierzchnia gromadzi alergeny i brud, z którymi następnie mamy bliski kontakt w nocy. Zdarza się jednak, że nie mamy możliwości zakupu łóżka. Wówczas zaleca się korzystanie z materacy nawierzchniowych, które zapewnią nam higieniczne warunki oraz odpowiednią twardość, co z pewnością przełoży się na stan naszego kręgosłupa.

Materac do spania – jakie są jego zalety?

Materace do spania dzięki swojej budowie i właściwościom są w stanie odpowiednio zadbać o nasze zdrowie podczas snu. Wspierają kręgosłup oraz pozwalają mu przyjąć właściwy kształt przez całą noc. Jeśli twardość podłoża zostanie dopasowana do wagi użytkownika to zyskamy pewność, że ciało nie będzie się zapadać, dzięki czemu obudzimy się wypoczęci i bez bólu pleców. Ponadto liczne modele, w tym materace sprężynowe, wyróżniają się wyjątkową antyalergicznością, która wynika zarówno z zastosowanych materiałów, jak i użytego pokrowca.

Jak wynika z porównania, jeśli tylko metraż naszej sypialni na to pozwala, warto zainwestować w dobrej jakości materac. Posiada on liczne właściwości, dzięki którym prawidłowo wspiera kręgosłup oraz zapewnia higieniczne warunki.