Zaznacz stronę

Wybór właściwego podłoża dla komfortowego snu to dla wielu osób pożegnanie się z obawami o bóle pleców lub bezsenność. Na szczęście na rynku materacy można odnaleźć produkty wykonane w odpowiedniej skali twardości. To materace zdrowe dla pleców i wygodne, a co ważne także wykonane na tyle solidnie, by służyły nam na wiele lat. Sprawdźmy, czym się charakteryzują.

Twarde materace są dostępne w wielu różnorodnych opcjach i mamy tu na myśli nie tylko rozliczną pulę rozmiarów, jak chociażby: 100 x 190, 120 x 190, 140 x 190, czy 200 x 200 cm, ale przede wszystkim opcje w różnych zakresach cenowych i z dowolnym wypełnieniem. Dzięki temu, że wybór jest tak ogromny, a funkcjonalność produktów różna, możemy mieć pewność, że podłoże na którym wypoczywamy stanowi solidne podparcie dla naszych pleców, a w rezultacie, zapewnia zdrowy i spokojny sen.

Jaki twardy materac wybrać i kiedy sprawdzi się opcja materaca 100 x 190 cm?

Czym charakteryzuje się twardy materac?

To najczęściej produkt, którego głównym celem jest zapewnienie idealnych warunków do snu, przy jednoczesnym spełnieniu wszystkich indywidualnych parametrów użytkownika. W odpowiedzi na takie potrzeby powstał chociażby materac SleepMed, który sprawdzi się u bardzo wymagających użytkowników.

Podłoże materaca to w przenośni zdrowy kręgosłup i niczym nie zakłócony sen. Piankowe wypełnienie w trzech warstwach produktu wysokoelastycznego i termoelastycznego jest w stanie niemal perfekcyjnie dopasować się do naturalnych krzywizn każdego ciała, jednocześnie odpowiednio i w konkretnym czasie reagując na nacisk i pożądaną temperaturę.

Podstawę tego twardego materaca termoelastycznego 100×190 stanowią dwie warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR o dwóch różnych twardościach – Soft i Hard. Wsparciem dla pianki jest także technologia Airforce polegająca na specjalnym jej nacinaniu w tzw. kratkę wentylacyjną. Finalnie, takie podłoże zyskuje na przewiewności i rozwojowi grzybów.

Jedna z warstw materaca SleepMed Comfort, co warto podkreślić, została wyprofilowana w aż 7 strefach twardości. To rozwiązanie, które zapewnia niemal optymalne dopasowanie do kręgosłupa osoby śpiącej.

Na przykładzie opisu tego materaca można zatem wyciągnąć podstawowe wnioski. Twarde materace są produktem dopasowanym do indywidualnych preferencji użytkowników, stworzone z takich komponentów, które pełnią bardzo ważną rolę w aspekcie naszego snu, a co ważne, także wielofunkcyjne i zapewniające dogodne warunki dla osób w różnym wieku oraz kondycji fizycznej.

Co ciekawe, dla użytkowników, którzy chcieliby otrzymać nieco twardsze podłoże zaleca się zastosowanie dodatkowego wypełnienia w postaci maty kokosowej. Taki komponent nie tylko pozytywnie wpływa na poczucie wygody podczas snu, ale przede wszystkim zwiększa wytrzymałość materaca.

Materace – w jakich rozmiarach są produkowane?

Nie ma tutaj praktycznie żadnych ograniczeń. Bowiem twarde materace są dostępne w opcjach zarówno idealnych dla młodzieży, osób starszych, jak i dla par. Dobrą opcją jest zakup materaca uniwersalnego o wielkości: 100 x 190 cm, w której komfortowy sen zapewni sobie niemal każda z osób. To także odpowiedni rozmiar dla osób, które łącząc takie dwa materace mogą wygodnie wyspać się na dużym łożu małżeńskim.

Z reguły takie dwa oddzielne materace łączy się ze sobą chociażby wspólnym pokrowcem.

Przypomnijmy, że jednymi z najczęściej wymienianych opcji materacy będą rozmiary: 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, czy 160×200 cm lub twardy materac 100×190.

Jaki rozmiar twardego materaca? Zadecyduj po konsultacji ze specjalistą!

Dla kogo wskazany jest wybór twardych materacy do spania?

Trudno jest tutaj wyodrębnić jedną grupę użytkowników. Twardy materac, ale dopasowany do indywidualnych preferencji, sprawdzi się u każdego użytkownika. Z pewnością przyniesie jednak ukojenie szczególnie tym osobom, które na co dzień borykają się z nieprzyjemnym bólem pleców lub bezsennością.