Zaznacz stronę

Podejmując decyzję o zakupie materaca do sypialni, inwestujemy w swój zdrowy sen i efektywny wypoczynek. Niech nie zniechęca nas specjalistyczne nazewnictwo i specyfikacje techniczne. Warto poświęcić swój czas, by się im chwilę przyjrzeć, bo materac wybieramy najczęściej na kilka lat. Materac Rock&Roll to jeden z modeli materacy piankowych polecanych przez markę Hilding. Materace piankowe najczęściej są wykonane z kombinacji różnych rodzajów pianek – wysokoelastycznych, termo elastycznych, lateksowych. Ich zaletą jest wysoki poziom elastyczności i dostosowywanie się do indywidualnego kształtu każdego ciała. O ich komforcie decyduje gęstość pianki, wysokość poszczególnych warstw, z jakich są zbudowane, rodzaj tkaniny i jakość wykończenia pokrowców. Pianka termo elastyczna Visco – zwana także „pianką leniwą”, produkowana jest na bazie wiskozy i reaguje na ciepło naszego ciała, powoli dostosowując się do wagi oraz temperatury osoby leżącej na materacu. Pianki termoelastyczne „zapamiętują” kształt ciała śpiącego i pozycji leżenia, a kiedy wstajemy z materaca, wracają do stanu wyjściowego. Pianki Flexifoam® charakteryzują się wysoką elastycznością, a co za tym idzie, są bardzo plastyczne i dają poczucie większego komfortu. Dzięki swojej strukturze i gęstości pianka lepiej przystosowuje się do kształtu ciała i redukuje dyskomfort spowodowany naciskiem w najbardziej newralgicznych miejscach – ramionach, biodrach i nogach. Doskonale współgra z kształtem głowy, karku i ramion, tak, że nasze ciało i mięśnie swobodnie odpoczywają podczas snu. Lateks w naturalnej postaci produkowany jest z soku z drzewa kauczukowego i daje wysokiej jakości materiał. Znany jest ze swych głównych cech charakterystycznych, czyli naturalnej elastyczności i wytrzymałości. W produkcji stosuje się przeważnie mieszankę lateksu naturalnego z lateksem syntetycznym, ponieważ uzyskany w taki sposób materiał wykazuje jeszcze większy poziom elastyczności – zarówno punktowej, jak i całej powierzchni materaca. Taki materiał sam stwarza niezależne strefy komfortu. Ma także doskonałe właściwości regulujące temperaturę i rozpraszające ciepło. Pianka wysokoelastyczna, zwana również pianką HR to materiał o wysokiej sprężystości i wytrzymałości i mniej jednolitej strukturze komórkowej w porównaniu do standardowej pianki. Jest też materiałem bardzo odpornym na wszelkie odkształcenia. Posiada właściwości szybkiego powracania do pierwotnego kształtu. Co to oznacza? Materac z pianki wysokoelastycznej szybciej reaguje na zmiany pozycji ciała podczas snu, zapewniając komfort niezależnie od pozycji, w jakiej leży śpiąca osoba. Pianka ta ma także porowatą strukturę, co gwarantuje swobodny przepływ powietrza i optymalną wentylację.

Materace piankowe często podzielone są na kilka stref. Najczęściej jest to 7 stref twardości stworzonych z pianek o różnej gęstości, profilowanych w specjalistyczny sposób: w żłobienia czy fałdowania, które korzystnie wpływają na komfort spania. Każda ze stref odpowiada potrzebom innej części ciała. Wykorzystanie taśm 3D i otworów wentylacyjnych zapewnia swobodną cyrkulację powietrza. Inną ważną cechą materaców piankowych jest ich lekkość nawet przy dużym rozmiarze poszczególnych modeli. Docenimy ją podczas transportu i obracania materaca na drugą stronę (jest to zalecane w celu przedłużenia „żywotności” materaca).

Model materaca Rock&Roll zbudowany na bazie dwóch profilowanych, wysokoelastycznych pianek HR o zróżnicowanej twardości (klasyfikowany jest jako materac średni i twardy). Takie rozwiązanie pozwala dostosować materac do własnych, zmieniających się w czasie preferencji. Innowacyjne profilowanie pianek tworzy 7 stref komfortu, które gwarantują doskonałe wsparcie dla poszczególnych partii ciała. Ich otwartokomórkowa struktura wpływa pozytywnie na trwałość wkładu i zapewnia bardzo dobrą wentylację. Ten model gwarantuje niezwykłą sprężystość, efektywny wypoczynek i zdrowy, komfortowy sen. Jest dostosowany do regulowanych stelaży, a wygodne uchwyty pomagają odwracać materac na drugą stronę.

Nadal żywe jest przeświadczenie, że osoby o wyższej wadze powinny stosować modele twarde materacy, a osoby o mniejszej wadze modele miękkie. Nie jest to do końca prawda. Najlepszym miernikiem właściwego doboru materaca jest tzw. ergonomia spania: liczy się pozycja śpiącego oraz ułożenie jego kręgosłupa w danej pozycji. Dlatego właśnie, najlepszą metodą wyboru materaca jest indywidualne testowanie kilku reprezentacyjnych modeli. To materac ma się dostosować do naszego ciała, a nie odwrotnie. Warto testując nieco dłużej, niż jedną minutę, sprawdzić, czy ciało się w nim zbytnio nie zapada. Warto wypróbować wszystkie ulubione pozycje, w których zasypiamy, budzimy się i śpimy. Należy sprawdzić, czy łatwo zmieniać pozycje leżąc na materacu: obrócić się na plecy, na brzuch i na boki. Jeżeli sprawia to trudność, oznacza to, że materac jest nieco zbyt miękki.

Rock&Roll to idealny model dla par preferujących aktywny tryb życia. Sprawdzi się również doskonale w sypialni każdego nastolatka. Można go zrolować, co ułatwia przewożenie lub zmianę aranżacji wnętrza. Ze względu na świetną wentylację polecany dla osób aktywnych i alergików. Pokrowiec materaca jest odpinany i można go prać w domowych warunkach w temperaturze 60 stopni. Do wyboru występuje w pokrowcu TencelNew lub Italiano. Materac posiada 15 lat gwarancji. Certyfikat OEKO-TEX zapewnia gwarancję wysokiej jakości i bezpieczeństwa produktu, który można użytkować bez obaw o jakikolwiek szkodliwy wpływ na zdrowie.

Więcej informacji znajdziesz na www.hilding.pl

Opracowane przez zdrowykregoslup.pl