Zaznacz stronę
Zastanawiasz się, które materace są najlepsze? Dla kogo będą odpowiednie materace piankowe, a kto powinien spać na materacach sprężynowych? Jakie wypełnienie materaca jest najlepsze dla osób, które mają alergię na kurz? Producenci materacy wychodzą naprzeciw zróżnicowanym potrzebom klientów. Czego innego od materaca oczekują osoby borykające się z przewlekłym bólem, a czego innego alergicy. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając materac. To nie tylko wymiary łóżka!

Najlepsze materace rehabilitacyjne

Istnieją materace do zadań specjalnych, które są polecane przez fizjoterapeutów. Warto zasięgnąć porady eksperta. Szczególnie wtedy, gdy chęć wymiany materaca na lepszy model wynika z odczuwania nieprzyjemnych dolegliwości po nocy, spędzonej w nieprzyjaznym łóżku. Warto zastanowić się nad zakupem materace termoelastycznego. Idealnie współgra ona z ciałem, pozwala przyjąć komfortową pozycję i obudzić się wypoczętym. Jaka twardość materaca będzie odpowiednia? Pamiętaj, że im więcej ważysz, tym materac musi być twardszy. Dzięki temu nie będziesz zapadać się w łóżku.

Gdzie kupić dobry materac nawierzchniowy?

Zamierzasz wreszcie porządnie się wysypiać i zastanawiasz się nad tym, jaki materac wybrać? Zwróć uwagę na rodzaj wypełnienia, a także na pokrowiec. Powinien być on wykonany tak, by łatwo go było zdjąć i wyprać. Ergonomiczny materac pozwoli Ci się wyspać w Twojej ulubionej pozycji! Jeśli chcesz zminimalizować ryzyko bólu głowy i kręgosłupa, warto też zdecydować się na ortopedyczną poduszkę z pianki.